Fotografija za PR

Рамстор Мол со вреден подарок за најсреќниот иден брачен пар

Од вчера (02.04) започна најголемата свадбена кампања која досега се организирала во нашата земја со наслов Аирлија Свадба.

list_image1

Денеска е 2-ри април, светски ден на аутизмот

Во 2007 година ОН го прогласија втори април за Светски ден на аутизмот и целта е будење на јавната свест за постоење на аутизмот и негово рано дијагностицирање.

20d68c77a63c018bc59df097b24f59ad_large

Внимавајте на овие измамнички кои ги демнат туристите во Париз

Доколку некогаш сте имале прилика да го посетите прекрасниот Париз, тогаш сигурно сте поминале во близина на Ајфеловата Кула.

57437030_gaddafi_223581c

10 работи кои не ги знаевте за Гадафи и неговото владеење

Веројатно првите асоцијации кои ви паѓаат на памет кога ќе слушнете за Муамер ел-Гадафи се тиранин, диктатор и терорист.

unnamed

Свадбена прослава во Рамстор

Во Рамстор Мол на големо се прават подготовки за големата свадбена прослава која како што дознаваме од неофицијални извори од трговскиот центар ќе се одржи по Велигденските празници.

inner

„Inner Wheel“ ги израдува лицата со Даунов Синдром

Inner Wheel клубот од Скопје ја продолжи низата на општествено одговорни активности преку поддршка на танц фестивалот под мотото „Имам можности, имам избор“.

132549464-540x320

Популарното „Фолксваген“ комбе го прослави 65-от роденден

Германскиот производител на автомобили „Фолксваген“ прославува 65 години од почетокот на производството на познатиот модел „Typ 2“.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Започнуваат археолошките истражувања на локалитетот Костоперска карпа

Националната установа Музеј-Куманово започнува со археолошките истражувања на локалитетот Костоперска карпа.

IKEA-Qi-wireless-charging-furniture-6.0

Новиот мебел на Икеа ќе ги полни мобилните телефони – безжично

Шведскиот гигант за производство на мебел, ќе биде првиот што ќе лансира сет од маси, бироа и ламби што безжично ќе полнат телефони и други апарати.

Spock-Leonard-Nimoy

Почина Леонард Нимој, ѕвездата од „Star Trek“

Актерот Леонард Нимој, познат по улогата на Спок во култните „Star Trek“ (Ѕвездени патеки), почина денеска во својот дом во Бел Ер на 83-годишна возраст.

10999794_856942004352779_2646336019300217562_n

Студентите успеаја: Ќе се подготвува нов закон за образование

После 14 дена „окупација“ на факултетите, студентите успеаја да ја остварат својата цел – изработка на нов закон за образование кој нема да содржи државен испит.

Ramstore cover Gurmanski mesec

Свечено отворање на реновираниот дел за брза-храна во Рамстор

Oд среда (25.02) посетителите на Рамстор Мол ќе може да уживаат во проширениот и целосно обновен дел за брза храна во трговскиот центар.

3.jpg

Фотографии од денешните музички настапи на Автономна зона

Денеска на платото пред Филозофскиот/Филолошкиот факултет по своја иницијатива од Босна и Херцеговина допатува и свој настап одржа групата „Дубиоза колектив“, додека пак домашна поддршка беа Kanton6 и Bernays Propaganda.