WDF_1130639

12 работи кои ги прави мажот што вистински ја сака својата партнерка

Некои знаци на вистинската љубов се суптилни и скриени, но затоа постојат и оние јасните и „гласните“ кои за помалку од минута може да ви откријат колку партнерот се грижи Continue reading

why-smart-women-are-still-single

10 причини зошто паметните жени потешко наоѓаат партнер

Интелигентните жени потешко наоѓаат вистински партнер. Околината најчесто мисли дека нешто не е во ред со жените кои не се во врска. Дефинитивно не е така.

fkf

10 ситуации во кои среќните парови се разбираат без зборови

Идеал за кој сите мечтаат, а ретко кој навистина работи на тоа е да ја доведат врската до фаза на таканаречена „комуникација без зборови“.

single-girl-enjoying

7 знаци дека треба останете сингл

Не треба да го поминувате животот во барање на партнер. Партнерот можеби не е тоа што ви недостига во животот. Понекогаш треба да работите на себе пред да започнете со Continue reading

pari-1000x500-1000x500

Моменти на љубов фатени на фотографии

Тешко може да се опише љубовта. Таа е многу индивидуална и има различни облици. Една романска фотографка сепак успеа да ни ја долови љубовта на црно-бели фотографии…

MTM2NzYxNTc4ODc5MDY3NzQz

Новиот ангел на „Victoria’s Secret“ ќе ве остави без зборови

Запознајте ја 22-годишната Џозефина Скривер, која тукушто „ги доби“ престижните крилја на „Victoria’s Secret“.

Marriage-proposal-647x395

Важни работи што секоја жена треба да ги направи пред брак

Неколку експерти за врски за магазинот WomensHealth открија кои работи треба секоја жена да ги направи пред да стапи во брак.

PicMonkey Collage

Mаж создава илустрации од секој ден поминат со саканата

Куртис Виклунд, сакајќи засекогаш да ги памети моментите поминати со својата сакана сопруга, секој ден создава илустрации со кои ги документира добрите и лошите ситуации од нивниот заедничкиот живот.

Retro_and_Vintage_Look_on_Photo_in_PS_061

7 квалитети на жените кои имаат стабилни љубовни врски

Дали некогаш сте се запрашале како некои жени успеваат да започнат или одржат стабилна љубовта врска, без премногу да се трудат?