nhung-thuc-pham-tuyet-doi-ban-khong-nen-an

Искористете ги старите кујнски предмети на нови практични и декоративни начини

Отсега пред да фрлите некој стар кујнски предмет, добро размислете каква нова улога би можеле да му дадете бидејќи навистина постојат безброј креативни начини на употреба на старите кујнски предмети.

dzemper(4)

Претворете го стариот џемпер во модерно здолниште

Сигурни сме дека некаде во ормарот имате стара блуза или џемпер кој во изминатите две (илиповеќе години воопшто го немате облечено. Реалноста е дека нема ниту да го облечете.

Golden-Ombre

13 едноставни начини за да ги декорирате вашите саксии

Сите се согласуваме дека цветните декорации се секогаш одличен избор за да го разубавите домот, но можете ли да направите нешто повеќе од тоа да внесете зеленило во вашиот дом?

Final

Украсете го здодевниот чајник – уникатен подарок за вашите најблиски

Дојде есента, а со неа и студените денови. Сега постојано бараме начини да се згрееме и да ни биде удобно, а една од најефикасните начини да го сториме тоа е Continue reading

minaudiere1

Направете уникатна чантичка од футрола за очила

Имате некаква свечена прилика, а немате соодветна чантичка? Не очајувајте бидејќи не мора да потрошите цело богатство за да купите нова…

PicMonk1-1000x500

Како хипстерите од Бруклин ги вратија балоните во мода

Досега ги гледавте само на детски родендени, а од неодамна станаа задолжителен дел од секоја журка за возрасни која има намера да биде обележана како модерна и урбана. Еден млад Continue reading

case

Направете уникатни шари на садовите со помош на мастило

Принтот „водени бои“ станува многу популарен кога станува збор за декорирање на современиот дом. Неповторливоста која е една од главните карактеристики на ваквото шарање всушност ја прави оваа техника многу Continue reading

Handmade-DIY-Lamp-Projects-homesthetics

30 креативни домашни лампи кои можете да ги направите и самите

Замислете колку потопло ќе изгледаше вашиот дом доколку поголемиот дел од предметите кои ги чувате во него беа рачно изработени.

19-Smart-and-Beautiful-DIY-Reclaimed-Wood-Projects-To-Feed-Your-Imagination

Прекрасни „направи сам“ проекти од дрво кои ќе донесат свежи вибрации во вашиот дом

Доколку имате доволно слободно време, искористете го за да создадете нешто убаво за вашиот дом.

61116935-zubi-desni-usne

Направете сами: Антибактериска вода за плакнење на устата

Иако се ефикасни, сепак, често антибактериските течности за плакнење на устата имаат превисоки цени.

Insanely-Smart-Ways-to-Repurpose-Galvanized-Buckets-and-Tubs

30 различни „направи сам“ проекти изработени од кофи

Без оглед на тоа колку гломазно изгледаат, никогаш не ги фрлајте оштетените кофи без притоа да им дадете втора шанса.