3879508_3-hair-hacks-for-growing-your-bangs-out_49ddeea5_m

Топ 5 начини да ги стилизирате шишките додека чекате да пораснат

Веруваме дека повеќето од вас барем еднаш ви се случило да одлучите да ги скратите шишките, но брзо сте се предомислиле и сте одлучиле повторно да пораснат.

PicMonkey Collage

Кул геометриски тетоважи инспирирани од Бали

Уметникот од Австралија, Џаја Суартика, е авторот на овие прекрасни тетоважи исполнети со разни геометриски форми.

landscape-1433529088-landscape-1433259467-uploadfsdfd-1000x500

Како обичната маичка може да стане шик парче

Има денови кога не ни се станува од кревет, но сепак мораме, и баш во тие денови од нас се очекува да изгледаме и шик и гламурозно, а сè што сакаме Continue reading

PicMonkey-Collage22-1000x500

Накит кој живее и расте додека го носите

Ако се сложиме дека природното крзно одамна престана да биде тренди, а за причините и да не зборуваме, можеби нешто од природата сепак може да го замени тоа празно место Continue reading

etoday-horz(1)

Сосема неочекуван начин да носите кошула

Сите со нетрпение чекаме да дојде пролетта и да ги соблечеме дебелите палта и јакни! Но, кога подобро ќе размислиме овој преоден период не мора да биде здодевен и ни Continue reading

boxer-braids-814678_w650

Како да си ги направите популарните боксерски плетенки?

Фризурата која не потсетува на детството во моментот е вистински хит на социјалните мрежи и помеѓу познатите трендсетерки.

glow-in-dark-tattoos-uv-black-light-38__605

Заблескајте со необична УВ тетоважа

Доколку се плашите од тетовирање или едноставно не сакате да го нарушите сериозниот впечаток пред вашите колеги и соработници, тогаш ова може да биде вистинското решение за вас.

street-style-new-york-fashion-week-spring-2013-stripes-top-boyfriend-jeans-hat_vintagesoul

Топ 6 основни парчиња облека кои постојано треба да ги имате

Добриот моден стил не подразбира скапи и најмодерни парчиња облека, туку она што го прави вашиот стил ВАШ и единствен! 

PicMonkey Collage

Венеција инспирација за новите часовници на „Piaget“

Швајцарскиот бренд на часовници „Piaget“, бараше нова инспирација за својата колекција „Mythical Journey“, на романтичните улици на Венеција.