4641_29-Amazing-Benefits-Of-Peanuts-For-Skin-Hair-And-Health

Кикириките го намалуваат ризикот од дебелеење

Конзумирањето кикирики кај децата е поврзано со намалување на ризикот за дебелеење, објавија американски научници од Универзитетот Хјустон.

landscape-1456070449-hbz-eyeshadow (1)

Искористете ги козметичките производи до последна капка – генијални трикови

Колку пати ви се случило воопшто да не потрошите некој козметички производ до крај, а да мора да го фрлите затоа што се закоравил, скршил или на кој било друг Continue reading

danger-of-eating-moldy-bread_4d789c3d-9a69-4ce5-a10c-c1a843a57eeb

Дали храната што фатила мувла смее да се јаде?

На секој од нас му се случило да подзаборави храна надвор од фрижидерот и истата да фати мувла. Дали таа храна е здрава или не? Сега, научниците имаат одговор, дали Continue reading

orange facials

Направете си маска за лице од портокал и сода бикарбона

Колку и да уживаме во скапите маски за лице, од време на време не е лошо да си подготвиме нешто и самите. Сода бикарбоната е бомба за ексфолијација на кожата Continue reading

beautiful-girl-with-black-hair-and-red-lips-posing-in-the-blue-room-805x537

Неколку трикови за потраен кармин

Многу жени се трудат да најдат кармин кој ќе биде траен и ќе обезбеди убав изглед на нивните усни, па дури се спремни да платат многу висока цена.

PicMonkey Collage

Кул геометриски тетоважи инспирирани од Бали

Уметникот од Австралија, Џаја Суартика, е авторот на овие прекрасни тетоважи исполнети со разни геометриски форми.

8-ways-to-get-a-good-sleep

Со добар сон против вишокот килограми

Внимавате на вашата исхрана, но никако да се ослободите од вишокот килограми? Според најновите истражувања, недостатокот на сон не ви помага во остварување на вашата цел.

Elegant-makeup-best-beauty-tips-and-tricks

8 трикови за разубавување од врвните мејкап артисти

Врвните мејкап артисти и стилисти во своите куферчиња освен козметички производи и помагала, кријат и многу трикови за разубавување. Збогатете го вашето знаење за истакнување на женската убавина со неколку Continue reading