PicMonkey-1000x500

Авантурите на една палава Јапонка

Таа има само 4 години и живее сосема обичен живот на палаво девојче од село, но сепак благодарение на будното око на фотографот Котори Кавашиме ова преслатко девојче стана толку Continue reading

178362c0_POPSUGAR_03.27.15_ProductVignette_033_edit.xxxlarge_2x

6 утрински навики кои можат позитивно да ви го променат денот

Првите неколку минути од утрото се можеби најважните кои одредуваат како ќе ви тргне денот. Но, ако судиме по борбата со алармот, ниту еден ден не ветува многу.

business-consulting

Kако да ја зголемите продуктивноста на работа по празниците

Празниците поминаа, завршија забавите и семејните собири, па сега на работното место ве чекаат еден куп обврски, состаноци, натрупани распореди. За да не ви звучи сето тоа така страшно и стресно, Continue reading

iStock_000070580759_Medium-1000x500

Новогодишни одлуки кои никогаш не успеваме да ги исполниме

Според истражувањата на магазинот Форбс само 8% од луѓето навистина успеваат да ги исполнат зацртаните новогодишни одлуки, почитувајќи го предвидениот рок.

new-parent-support-program-masthead

Најчестите грешки на младите родители

Повеќето новопечени родители навистина имаат тешкотии соочувајќи се со првите родителски чекори, а особено до втората година на детето. Ако очекувате дете или веќе имате, погледнете кои грешки на младите родители Continue reading

PicMonk-1000x500

Магнус Венман: Каде спијат сириските деца

Магнус Венман е наградуван фото-репортер од Стокхолм, а бидејќи состојбата во Сирија не престанува да биде најважната вест во светот, неговата серија фотографии која истражува во какви услови спијат децата Continue reading

i-shoot-squirrels-in-my-backyard-and-i-can-almost-make-a-living-from-what-i-love__880-1000x500

Преслатки верверички позираат на фотографии

Шведскиот фотограф Герт Веген има таква среќа што кога ќе погледне низ прозорецот од својата куќа може да величенствени работи.