aid301280-728px-Have-a-Sense-of-Humor-Step-6-Version-3

 Каков хумор има секој хороскопски знак

Што преферирате – црн хумор или пристојни шеги на кои никој не останува рамнодушен? Вашиот хороскопски знак открива каков тип на хумор преферирате и како успевате да ја подобрите атмосферата Continue reading

busi_people_handsup

8 работи кои успешните луѓе ги прават поинаку

Луѓето кои имаат успешна кариер веројатно некои работи ги прават многу поразлично од оние кои постојано се борат за своето здодевно работно место, а би сакале да бидат поуспешни на професионален план.

dolcegabbana-dg-fall-winter-2013-full-print-ad-campaign-italy-taormina-sicily-man-fashion-photography-marianovivanco-runway-menswear-baroque-modern-tailoring-05

Какви се хороскопските знаци кога се сингл?

Дали вашиот статус сингл е избор во кој уживате и чиј предизвик го избравте сами или чувствувате дека ви е наметнат и дека тоа не е природен начин за да Continue reading

56ba15141a00002d00ab242e-1000x500

Наградени фотографии кои покажуваат како изгледа раѓањето на нов живот

Секоја година на меѓународниот натпревар за професионални фотографии на тема породување (кој би рекол дека и тоа постои) се пријавуваат голем број учесници и натпреварувачи, каде на уметнички начин се Continue reading

i-documented-what-its-like-to-be-a-moGLGL-1000x500

Како изгледа еден ден од животот на една мајка

Таа е само уште една мајка во светот. Има две девојчиња, од кои едното е бебе. Првата бременост била премногу рано, многу пред појавата на селфи културата и стаповите за Continue reading

tbOrJBa

6 навики кои нè прават тажни

Иако лошото расположение неретко може да биде предизвикано од работи кои не се во наша контрола сепак тоа не мора да значи дека мора да го тераме животот „како што Continue reading

o-PARENTING-facebook

Старомодни совети за родителството кои сѐ уште важат

Сите деца се различни, па затоа постојат разни теории околу воспитувањето и советите кои треба да се прифатат, но и оние кои треба да се отфрлат. 

effective-online-communication

10 правила за комуникација

Постојат неколку правила кои се основни за добра комуникација. Треба да ги имате на ум и да ги применувате во секојдневната конверзација со луѓето кои ги среќавате во бизнис и приватни Continue reading

PicMonkey2-1000x500

Тие ќе ви ги заштитат зглобовите и ќе ви прават друштво додека работите

Можеби останатиот свет смислува како да завладее со планетата, но Јапонците прават ситници кои колку и да изгледаат необично, навистина се потребни во секојдневниот живот, во рутините, работата и одморот.