igloo-airbnb-new-york-brooklyn-patrick-horton-6

Друштво нуди игло на AirBnb: 200 долари за ноќевње

Маркетинг директорот Патрик М. Хортон кој живее во Бруклин, Њујорк, заедно со неговие цимери одлучи дека 2016 година е одлична шанса за да изгради игло.

nhung-thuc-pham-tuyet-doi-ban-khong-nen-an

Искористете ги старите кујнски предмети на нови практични и декоративни начини

Отсега пред да фрлите некој стар кујнски предмет, добро размислете каква нова улога би можеле да му дадете бидејќи навистина постојат безброј креативни начини на употреба на старите кујнски предмети.

AD-Dreamy-Things-You-Didnt-Realize-Your-Bedroom-Need-06

15 прекрасни додатоци кои и се потребни на вашата спална соба

Секојдневно сме сведоци на нови и генијални пронајдоци чија намена е да ни го направат животот поубав и попријатен.

izdelki-1000x500

Иновативни производи за домот кои ќе ви ги развеселат секојдневните активности

Ако сакате да внесете свежина во вашиот дом и да ги направите секојдневните задолженија во домот малку позабавни, ви претставуваме голем број слатки производи кои ќе ви ја олеснат работата Continue reading

132978148-540x320

Необична ловечка колиба во Норвешка

Во планините на западна Норвешка е изградена необична ловечка колиба, дело на дизјанерското студио „Сноухет“, која совршено се вклопува во нејзиното опкружвање и воопшто не го нарушува природниот изглед на Continue reading

MTM0NjI5NjIzNDE2ODU1MDA2

Генијална трансформација на штала во модерен дом

Тимот на „Snook Architects“ доби навистина тешка задача да трансформира стара штала од 18 век, во модерен дом.

Pulkabacken-by-Streetmonkey-Architects_dezeen_468_14

ФОТО: Совршена куќа за љубителите на санкањето

Во шведскиот град Вармдо е изградена необична куќа, дело на студиото „Стрит Манки Архитектс“, која е идеална за љубителите на санкањето.

MTM0MzQ5MDUyNTMwNzk3MTg3

Кул ентериер кој ги соединува рустичниот и модерен стил

Дизајниран од генијалниот тим на „Huniford“, овој прекрасен дом се наоѓа во Саг Харбор, Њујорк, и се карактеризира со уникатен, кул стил. Во галеријата подолу можете да направите кратка фото-тура.