PicMonkey Collage

„Добредојдовте во Тетово“ – креативни илустрации на Игор Ристовски

Проектот наречен „Добредојдовте во Тетово“ (Welcome to Tetovo), е дело на креативниот графички дизајнер Игор Ристовски.

camera-4

Книга која се претвора во функционален фотоапарат

На оние кои се запознаени со работата на Кели Андерсон, познато им е дека од хартија можат да се направат разни „чуда“, како функционален грамофон.

0-Before-After-2

11 одлични трикови за уредување на спалната соба

Завршивте факултет, можеби почнавте да работите и без разлика дали живеете сами, со родителите или со партнерот влеговте во светот на возрасните.

enhanced-25415-1456868440-8

20 кул нотеси кои ќе ве поттикнат почесто да пишувате

Доколку сте љубители на пишаниот збор, и често знаете на стариот, класичен начин да раскажете некоја приказна на лист хартија, тогаш овие нотеси се создадени како за вас.

skodelica-1000x500-1000x500

Сесилија Леви: сервис за чај од стари стрипови и книги

Иако поголемиот дел од светот ја надмина старата навика на чај во пет попладне, една уметница даде свој придонес за враќњето на старите вредности.

diy-cardboard-kitchen-recycle-toddler-coverimage

Како да направите мини кујна за вашето дете?

Со цел да и ја подари на својата ќерка кујната за која мечтае, Родеса Вилануева-Рејес започнала да размислува за необичен направи сам проект.

exercise-bike-washing-machine-dalian-nationalities-university-china-14

Велосипед за вежбање кој ги пере алиштата

Велат, голем успех е кога „ќе убиеш две муви со еден удар“, а токму таков е овој необичен изум кој денеска ви го претставуваме.

Are-You-Ready-To-See-The-Most-Creative-Building-In-Germany-

Happy Rizzi – најшарената зграда во Германија

Доколку некогаш патот ве однесе до Брауншвајг во Германија, никако не ја испуштајте шансата да ја погледнете една од најпозитивните згради во светот.

PicMonkey Collage

Направи сам: Бебешка лулка од палети во облик на месечина

Заборавете на фактот што ваквиот проект е навистина економичен, и фокусирајте се на крајниот ефект – неверојатно кул лулка во облик на месечина.

AD-Makeup-Storage-Ideas-2

20 начини да ги организирате вашите шминки

Драги дами… Доколку не спаѓате во оној еден процент од светот кој има доволно средства за да си обезбеди ормар од соништата, онаков, кој од спалната соба ќе ве одведе Continue reading

PicMonkey-Collage22-1000x500

Накит кој живее и расте додека го носите

Ако се сложиме дека природното крзно одамна престана да биде тренди, а за причините и да не зборуваме, можеби нешто од природата сепак може да го замени тоа празно место Continue reading