Брзи и лесни: Чизкејк чоколадни залчиња

108878_cokoladice_630x0

Доколку сакате чизкејк, тогаш овие неодоливи чоколадни залчиња со сигурност ќе ве освојат. Нема потреба да се чувствувате како гастрономски мајстор, бидејќи овие вкусни слатки може да ги подготви и некој кој не поминува воопшто време во кујната.

Потребни состојки:

– 150 гр бисквити
– 40 гр шеќер во прав
– 1 лажичка сол
– 120 гр путер
– 450 гр крем сирење
– 120 гр во прав
– 1 лажичка ванила
– 3 чаши рендано чоколадо

Подготовка:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *