Боемски стил: „H&M“ пролет-лето 2015

HM-Studio-SS2015-4

Во крајни подготовки се наоѓа и последната колекција на „H&M“ за пролет-лето 2015. Станува збор за лежерни парчиња облека инспирирани од плажите и сонцето, кои предност и даваат на удобноста и природниот изглед. Необичните дезени им даваат стилска нота на широките „пижама“ комбинации. Светлите бои и шарени принтови придонесуваат до свеж изглед во кој е нагласен боемскиот начин на живеење. Погледнете дел од „must have“ парчињата кои ќе бидат официјално пуштени во продажба на 15 март.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *