Compassion-at-work

Убавите жени влијаат врз концентрацијата на мажите

По дружењето со атрактивна жена, мажите имаат проблем да се сконцентрираат на своите работни задачи, покажуваат резултатите од истражувањето спроведено на Универзитетот „Радбоуд“ во Најмеген во Холандија.

2E97FBCF00000578-0-image-a-25_1447928577711

Чудо од дете: Има 19 месеци, а знае да чита (видео)

Голем број деца знаат да читат кога ќе наполнат пет години, но ова деветнаесетмесечно бебе веќе знае да прочита околу 300 зборови.

Screenshot_3

Луд Украинец: Скокање од воз во река

Студен есенски ден. Додека вие удобно се релаксирате во вашата комфортна зона, овој човек е подготвен да скокне од воз во движење во студените води на реката Днепар во Киев, Continue reading

MTI5MDAxMDExMzMwMzkwNDk0

Маргот Роби остава без зборови во новата фото-серија

Можеби сте забележале досега дека сме големи фанови на актерката Маргот Роби која се прослави со улогата во „Волкот од Волстрит“.

Couple having a discussion in the kitchen

10 грешки што жените ги прават во почетокот на врската

Почетокот на секоја врска е исто толку страшен, колку и возбудлив. Ако најдовте човек со којшто сакате да сте заедно, тогаш добро размислете како се однесувате, за да продолжите да Continue reading

badboyfriend

Како брзо да препознаете маж со лош карактер?

Може да биде многу тешко да се прочита маж на почетокот на врската, но сепак постојат мали знаци на говор на телото, кои можат да ви помогнат да откриете дали Continue reading