tlyw1xmje6chhna-q3mvzb0qvcvenycn-large

Модниот избор на ѕвездите од „Игра на престоли“ за премиерата на шестата сезона

Емилија Кларк, Софи Тарнер, Мејси Вилијамс, Лина Хеди, Питер Динклиџ и останатите актери од „Game of Thrones“ шармираа во елегантни комбинации на црвениот килим во Кинескиот театар во Лос Анџелес.

Parsley-Tea-Images

Напивка од две состојки ги чисти бубрезите од отрови

Бубрезите се можеби најважните органи кои го прочистуваат нашето тело. Затоа е многу важно да бидат чисти од токсини и премногу сол, пишува Healthysecret.

pratusha-suside-1

Пратуша Банерџе пронајдена мртва: „Малечката невеста“ си го одзела животот

Боливудската актерка Пратуша Банерџе вчера беше пронајдена мртва во нејзиниот дом, на 24 годишна возраст.

thumb

Направете сами чергиче од камчиња за вашата куќа

Многу е лесно сами да направите чергиче за прагот на вашата врата во куќата или било каде во вашиот двор. Изгледа прекрасно, не треба многу труд и задоволството е големо Continue reading

dolcegabbana-dg-fall-winter-2013-full-print-ad-campaign-italy-taormina-sicily-man-fashion-photography-marianovivanco-runway-menswear-baroque-modern-tailoring-05

Какви се хороскопските знаци кога се сингл?

Дали вашиот статус сингл е избор во кој уживате и чиј предизвик го избравте сами или чувствувате дека ви е наметнат и дека тоа не е природен начин за да Continue reading

WDF_1130639

12 работи кои ги прави мажот што вистински ја сака својата партнерка

Некои знаци на вистинската љубов се суптилни и скриени, но затоа постојат и оние јасните и „гласните“ кои за помалку од минута може да ви откријат колку партнерот се грижи Continue reading

beautiful-girl-with-black-hair-and-red-lips-posing-in-the-blue-room-805x537

Неколку трикови за потраен кармин

Многу жени се трудат да најдат кармин кој ќе биде траен и ќе обезбеди убав изглед на нивните усни, па дури се спремни да платат многу висока цена.

Marriage-proposal-647x395

Важни работи што секоја жена треба да ги направи пред брак

Неколку експерти за врски за магазинот WomensHealth открија кои работи треба секоја жена да ги направи пред да стапи во брак.

Screenshot_2

Лепено, сечено, монтирано: Груевски рапува на „The real slim shady“

Ако ништо друго, барем во целата трагична политичка сцена за која секојдневно сведочи македонската публика, голем број на креативци успеаја да пронајдат инспирација.