25 евтини трикови за убавина

Beauty-Tips

Знаеме дека жените се подготвени на многу нешта кога станува збор за нивната убавина. За пофалба е фактот кој укажува на тоа дека иако постојат многу хемиски препарати за разубавување, сепак многу жени ги преферираат оние природните , домашно направени продукти.

Погледнете ја оваа листа на кратки и евтини совети за одржување на вашата убавина:

1. Крукчиња краставички за освежување на очите.

2. Два литри вода дневно.

3. Паста за заби на акни.

4. Ладни, влажни кесички чај на уморни очи.

5. Спиење во чорапи откако сте нанеле хидратантна крема за меки стапала.

6. Бричење на нозете со регенератор за коса.

7. Лимонов сок за посветли прамени.

8. Паста за заби врз убод од инсект.

9. Чување на лакот за нокти во фрижидер за да не се згусне.

10. Сода бикарбона за избелување на заби.

11. Завршно миење на косата со малку оцет за сјај.

12. Прскање на четката за коса со парфем.

13. Ладни лажички врз отечени очи.

14. Мед како маска за лице.

15. Супер лепило за скршен нокт.

16. Парење на лице над лонец со врела вода.

17. Загревање на виткачот за трепки пред употреба.

18. Спиење на грб за да не се брчка лицето.

19. Плакнење на косата со пиво.

20. Топли витлери за виткана коса.

21. Лимонов сок за избелување нокти.

22. Жолчка од јајце како маска за коса.

23. Масажа на лице со коцка мраз за смалување на брчки и намалување на умор.

24. Масло од кокос за одржување на бојата на коса.

25. Кафето како пилинг за тело во борба со целулитот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *