24 причини поради кои пролетта е најубавото годишно време

4629470546_99e5204597_o

Погледнете ги овие 24 прекрасни пролетни пејсажи кои докажуваат дека пролетта е навистина најубавото годишно време:

Островот Акдамар, Турција

Планинскиот венец Татри, Полска

Ванкувер, Канада

Бурен, Холандија

Националниот парк Раиниер, Вашингтон, САД

Тоскана, Италија

Кјушу, Јапонија

Кјото, Јапонија

Островот Џеџу, Јужна Кореа

Кекенхоф, Холандија

Тексас, САД

Сиднеј, Австралија

Паркот Шефилд, Сасекс, Обединетото Кралство

Централ Парк, Њујорк Сити, САД

Долината Фрејзер, Канада

Швајцарија

Планината Фуџи, Јапонија

Луопинг, Кина

Јута, САД

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *