556958815_1280x720

Виртуелно патување: запознајте го Париз за само две минути

Ако сонувате патување во Париз, но не сте во можност да одите таму, ова видео е она што ви треба. Режисерот Тјлер Фербанк минатата година го посетил Градот на светлината Continue reading

tortilja-ThinkstockPhotos

Мексикански тортиљи со пилешко и зеленчук

За сите оние кои го сакаат богатството на вкусовите и зачините, мексиканската кујна е идеална. Мексиканската храна и нејзиниот единствен вкус и мирис ќе ве доближат до мексиканската култура.

aid301280-728px-Have-a-Sense-of-Humor-Step-6-Version-3

 Каков хумор има секој хороскопски знак

Што преферирате – црн хумор или пристојни шеги на кои никој не останува рамнодушен? Вашиот хороскопски знак открива каков тип на хумор преферирате и како успевате да ја подобрите атмосферата Continue reading