pratusha-suside-1

Пратуша Банерџе пронајдена мртва: „Малечката невеста“ си го одзела животот

Боливудската актерка Пратуша Банерџе вчера беше пронајдена мртва во нејзиниот дом, на 24 годишна возраст.

GettyImages-200468211-001-870x580

Како фетусот реагира на расположението на мајката?

Бебето во стомакот го слуша срцето на мајката, но прима и сигнали за нејзината ментална состојба.

No-bake-dark-chocolate-peanut-butter-cookies-animation

Здрави и вегански: Мафини од овесни снегулки

Го знаете она чувство кога очајно ви се јаде нешто чоколадно и благо, меѓутоа не сакате да го прекршите ветувањето кое си го дадовте, дека ќе се храните поздраво?