miitomo_banner_2

„Нинтендо“ апликација што ги урива сите рекорди (видео)

„Миитомо“, првата апликација на „Нинтендо“ наменета за паметните телефони, стана неверојатно голем хит за само неколку дена, а во Јапонија моментно се наоѓа на самиот врв на топ листата на најдобрите Continue reading

WDF_1130639

12 работи кои ги прави мажот што вистински ја сака својата партнерка

Некои знаци на вистинската љубов се суптилни и скриени, но затоа постојат и оние јасните и „гласните“ кои за помалку од минута може да ви откријат колку партнерот се грижи Continue reading