BOB-6

Дечињата од Бреинобреин уште еднаш го покажаа својот талент

Над 600 талентирани деца од девет македонски градови се натпреваруваа во 38 категории на четвртиот „Национален Абакус натпревар“ кој се одржа во салата „Јане Сандански“ во Скопје, во организација на академијата Continue reading

7231_270115005637894_990x661

Спектакуларни дестинации за одмор од соништата

Топлото лето е многу далеку, но малку сонување на јаве не е на одмет. Нема ништо лошо во тоа од сега да почнете да фантазирате за некоја егзотична дестинација во Continue reading

4641_29-Amazing-Benefits-Of-Peanuts-For-Skin-Hair-And-Health

Кикириките го намалуваат ризикот од дебелеење

Конзумирањето кикирики кај децата е поврзано со намалување на ризикот за дебелеење, објавија американски научници од Универзитетот Хјустон.

PicMonkey Collage

7 начини како да ја освежите секоја црна комбинација

Црната боја е класика со која нема да погрешите, како во дневните, така и во вечерните варијанти. Сепак, понекогаш ова модно црнило може да ви се чини здодевно и да ви Continue reading