sokoladines-bulvytes-528e7a468c3c5

Без печење: чоколадни бомбици со бисквити

Ако ви се јаде нешто благо или сакате да приготвите вкусен рецепт за пријателите, ви предлагаме да ги пробате овие чоколадни бомбици со бисквити за кои не треба да ја Continue reading

PicMonkey-Coll1-1000x500

Кога класичната уметност е инспирација за тетоважи

Едно студио за тетовирање од Јужна Кореја од неодамна во својата понуда има и дела кои на интересни начини ги реинтерпретираат познатите дела од класичната уметност.