3879508_3-hair-hacks-for-growing-your-bangs-out_49ddeea5_m

Топ 5 начини да ги стилизирате шишките додека чекате да пораснат

Веруваме дека повеќето од вас барем еднаш ви се случило да одлучите да ги скратите шишките, но брзо сте се предомислиле и сте одлучиле повторно да пораснат.

single-girl-enjoying

7 знаци дека треба останете сингл

Не треба да го поминувате животот во барање на партнер. Партнерот можеби не е тоа што ви недостига во животот. Понекогаш треба да работите на себе пред да започнете со Continue reading

appetizers.stuffedpepperswithfeta.jpg (18).1280 (1)

Пиперки со сирење

Доколку очекувате гости за кои сакате да приредите нешто здраво и вкусно, кое во исто време ќе ја украси трпезата, тогаш ви го претставуваме овој супер едноставен и лесен апетисан.

abs-woman

Како до стомачни мускули за рекордно време?

Пролетта е на прагот, а по неа доаѓа и долго очекуваното лето. Како конечно да ги оформите вашите стомачни мускули и да дојдете до посакуваната фигура? Науката доаѓа напомош!