PicMonkey Collage

Пастелно розови и сини тонови во вашиот дом

Ако ги следиме инструкциите на институтот „Pantone“, оваа година е во знакот на пастелно розови и сини тонови, не само во модата, туку и во целокупниот животен стил.

danger-of-eating-moldy-bread_4d789c3d-9a69-4ce5-a10c-c1a843a57eeb

Дали храната што фатила мувла смее да се јаде?

На секој од нас му се случило да подзаборави храна надвор од фрижидерот и истата да фати мувла. Дали таа храна е здрава или не? Сега, научниците имаат одговор, дали Continue reading

enhanced-25415-1456868440-8

20 кул нотеси кои ќе ве поттикнат почесто да пишувате

Доколку сте љубители на пишаниот збор, и често знаете на стариот, класичен начин да раскажете некоја приказна на лист хартија, тогаш овие нотеси се создадени како за вас.

Simple-Chicken-Alfredo

Макарони со лук и пилешко месо

Пастата е брзо и вкусно решение за секој дел од денот. Но, овој сос кој ви го прикажуваме денеска е нешто што треба да го пробате во најскоро време.

tbOrJBa

6 навики кои нè прават тажни

Иако лошото расположение неретко може да биде предизвикано од работи кои не се во наша контрола сепак тоа не мора да значи дека мора да го тераме животот „како што Continue reading

PicMonkey Collage

10 „направи сам“ проекти кои ќе ви го олеснат животот

Организирањето на домот во исто време е и задоволство и предизвик. Вистина, постојат куп продукти кои може да ги купите за да ви помогнат во организирањето, но зошто да не Continue reading