diy-cardboard-kitchen-recycle-toddler-coverimage

Како да направите мини кујна за вашето дете?

Со цел да и ја подари на својата ќерка кујната за која мечтае, Родеса Вилануева-Рејес започнала да размислува за необичен направи сам проект.

cookie-decorating-art-mezesmanna-10

Унгарска слаткарка ги претвора колачињата во уметност

Доколку во скоро време планирате да ја посетите Унгарија, тогаш задолжително имајте на ум да ја посетите и Мезесмана, продавницата за декоративни слатки во која ќе ги пронајдете најневеројатните колачиња Continue reading

Lightened-up-Caponata-3-e1395743187676

Модар домат на сицилијански начин

Капоната е слатко и кисело предјадење за кое навистина не постои стандарден рецепт. Се прави од комбинација на модар домат, домати и целер, зачинето со засладен оцет, капери, кромид и Continue reading

Elegant-makeup-best-beauty-tips-and-tricks

8 трикови за разубавување од врвните мејкап артисти

Врвните мејкап артисти и стилисти во своите куферчиња освен козметички производи и помагала, кријат и многу трикови за разубавување. Збогатете го вашето знаење за истакнување на женската убавина со неколку Continue reading