neapolitan-fudge-3

Кремасти и лесни трибојни колачиња

Доколку сте во потрага по колачиња кои не само што ќе ви ја задоволат потребата за благо, туку и ќе ви ја разубават трпезата, тогаш се наоѓате на вистинското место.

Cyprus_Varosha_in_heyday_Wmedia_rsz

Вароша – кипарскиот „град на духови“

На почетокот на 70-те години на минатиот век, кипарскиот град Вароша претставувала примамлива туристичка дестинација, посетувана од ѕвездите како Бриџит Бардо, Пол Њуман и Елизабет Тејлор.

61190836-lava-desert-kolac

Лава колач од три состојки

Доколку сакате да ги изненадите вашите гости со своите кулинарски способности, а немате време или знаење за нешто кое бара повеќе искуство и внимание, тогаш овој рецепт е како создаден за Continue reading

AD-Makeup-Storage-Ideas-2

20 начини да ги организирате вашите шминки

Драги дами… Доколку не спаѓате во оној еден процент од светот кој има доволно средства за да си обезбеди ормар од соништата, онаков, кој од спалната соба ќе ве одведе Continue reading

MTM2NzYxNTc4ODc5MDY3NzQz

Новиот ангел на „Victoria’s Secret“ ќе ве остави без зборови

Запознајте ја 22-годишната Џозефина Скривер, која тукушто „ги доби“ престижните крилја на „Victoria’s Secret“.

sedum-lesni-frizuri-za-sekoj-den-660x300

Седум лесни фризури за секој ден од неделата

Доколку сакате различен изглед за секој ден од неделата, а немате многу време да и посветите на косата, ова е идеално видео за вас.