61190836-lava-desert-kolac

Лава колач од три состојки

Доколку сакате да ги изненадите вашите гости со своите кулинарски способности, а немате време или знаење за нешто кое бара повеќе искуство и внимание, тогаш овој рецепт е како создаден за Continue reading

AD-Makeup-Storage-Ideas-2

20 начини да ги организирате вашите шминки

Драги дами… Доколку не спаѓате во оној еден процент од светот кој има доволно средства за да си обезбеди ормар од соништата, онаков, кој од спалната соба ќе ве одведе Continue reading