enhanced-8657-1423589107-12

По 40 години се менува системот за гласањето на „Евровизија“

Организаторите на натпреварот за „Песна на Евровизија“ или популарно Евросонг, соопштија дека се менува начинот на соопштување на резултатите од гласањето, а се со цел да се воведе поголема неизвесност Continue reading

thumb (1)

Вкусни коцки со бело чоколадо

Доколку сте расположени викендов за вкусен десерт, тогаш најдобра идеја е да се обидете да го подготвите самите. Денеска ви прикажуваме рецепт за неодоливи коцки со бело чоколадо.

oskarleo-1000x500-1000x500

Помогнете му на Леонардо да освои Оскар

Сега веќе и врапчињата знаат дека Леонардо ди Каприо уште нема освоено Оскар. Имаше многу добри улоги, но ете, оваа златна статуетка постојано му бега од дофат.

cover115-1000x500

Неверојатни фотографии под и над површината на водата

Некои фотографи се експерти за сликање на суво, други се најдобри кога фотографираат под површината на водата, но малкумина умеат подеднакво добро да напраат комбинација од двете вештини. Кои техники Continue reading