thumb

Домашни брускети со лук

Да се приготви овој рецепт е навистина едноставна работа. Настрана фактот што процесот е навистина брз, она што дополнително ја олеснува работата е тoa што се состои од основни намирници кои Continue reading

boxer-braids-814678_w650

Како да си ги направите популарните боксерски плетенки?

Фризурата која не потсетува на детството во моментот е вистински хит на социјалните мрежи и помеѓу познатите трендсетерки.

PicMonkey Collage

Доколку најпознатите Македонки имаа неколку килограми плус

За јавните личности, атрактивниот и здрав изглед е од голема важност. Особено за младите дами од шоу-бизнисот, за кои секогаш постои голем притисок да го негуваат својот изглед, и да Continue reading

121-2x2e4ohdcskxwem9hgaosg

Одберете ја идеалната фризура според обликот на лицето

Многу е важно вашата фризура да ја прилагодите на текстурата на косата и обликот на вашето лице. Со помош на сликите и советите пронајдете ја вашата идеална фризура!

Retro_and_Vintage_Look_on_Photo_in_PS_061

7 квалитети на жените кои имаат стабилни љубовни врски

Дали некогаш сте се запрашале како некои жени успеваат да започнат или одржат стабилна љубовта врска, без премногу да се трудат? 

PicMonkey2-1000x500

Тие ќе ви ги заштитат зглобовите и ќе ви прават друштво додека работите

Можеби останатиот свет смислува како да завладее со планетата, но Јапонците прават ситници кои колку и да изгледаат необично, навистина се потребни во секојдневниот живот, во рутините, работата и одморот.