white-giraffe-leucism-albino-rare-animals-omo-tanzania-12

Бела жирафа во Танзанија плени со својата необичност

Оваа прекрасна жирафа не е продукт на фотошоп алатките. Станува збор за Омо, 15-месечната убавица која страда од леуцизам – состојба во која делумно се губи пигментацијата, па кожата изгледа Continue reading

PicMonkey Collage

Венеција инспирација за новите часовници на „Piaget“

Швајцарскиот бренд на часовници „Piaget“, бараше нова инспирација за својата колекција „Mythical Journey“, на романтичните улици на Венеција.

Screenshot_2

Лепено, сечено, монтирано: Груевски рапува на „The real slim shady“

Ако ништо друго, барем во целата трагична политичка сцена за која секојдневно сведочи македонската публика, голем број на креативци успеаја да пронајдат инспирација.

igloo-airbnb-new-york-brooklyn-patrick-horton-6

Друштво нуди игло на AirBnb: 200 долари за ноќевње

Маркетинг директорот Патрик М. Хортон кој живее во Бруклин, Њујорк, заедно со неговие цимери одлучи дека 2016 година е одлична шанса за да изгради игло.

Facebook_3474124c

Фејсбук трикови кои ќе ви ја зачуваат приватноста

Со помош на неколку едноставни потези, секој корисник ќе може своето искуство на Фејсбук да го направи целосно безбедно и безгрижно.

104510_profimediamuffin_630x0

Брз појадок кој ќе ви го разубави утрото: Мафини со моцарела

Денеска ви прикажуваме совршено утринско задоволство кое ќе ви ги израдува сите ваши сетила. Најдобро од се е што овие превкусни мафини не бараат премногу време за подготовка.