we-visited-over-50-countries-with-our-van-spending-only-8-a-day-7__880

Со старо комбе и минимални трошоци на авантура низ светот

Алекс и Карол се заљубена двојка од Полска, која изминатите шест години ги минува констанстно патувајќи низ светот, за како што велат тие, не повеќе од 8 долари на ден.

barbi_1000x0

Барби доби три нови облици на тела

Американската компанија за играчки Мател, најави дека ќе започне да ги продава фамозните Барбики со „засилување“ од три нови облици на тела.

104657_profimediaomlet_630x0

Тајната на совршениот француски омлет

Францускиот готвач, Жак Пепин, ја открива тајната на совршениот омлет Нема да ви биде тешко да направите токму ваков. Но неопходно е да ги следите упатствата. Секако, потребно е и Continue reading

maxresdefault(54)

Најчестите грешки при обликувањето на веѓите и како да ги поправите

Постојат многу жени кои и покрај многуте упатства и туторијали имаат проблеми при шминкањето. Една од најтешките работи, кога се работи за шминкањето, е правилното обликување и исцртување на веѓите. Continue reading

178362c0_POPSUGAR_03.27.15_ProductVignette_033_edit.xxxlarge_2x

6 утрински навики кои можат позитивно да ви го променат денот

Првите неколку минути од утрото се можеби најважните кои одредуваат како ќе ви тргне денот. Но, ако судиме по борбата со алармот, ниту еден ден не ветува многу.

PicMonkey3-1000x500

Никогаш не сте виделе поубаво место од Патагонија

Како поинаку да го опишеме овој прекрасен предел, освен да кажеме дека Патагонија е местото каде завршува светот и почнува магичен и мистичен свет.