Facebook_3474124c

Фејсбук трикови кои ќе ви ја зачуваат приватноста

Со помош на неколку едноставни потези, секој корисник ќе може своето искуство на Фејсбук да го направи целосно безбедно и безгрижно.

104510_profimediamuffin_630x0

Брз појадок кој ќе ви го разубави утрото: Мафини со моцарела

Денеска ви прикажуваме совршено утринско задоволство кое ќе ви ги израдува сите ваши сетила. Најдобро од се е што овие превкусни мафини не бараат премногу време за подготовка.

BritCo_FullerLips09-645x429

4 брзи и едноставни чекори до полни усни

Доколку сте од оние девојки кои сакаат полни усни, но природата не ве обдарила со ваков атрибут, ние ви прикажуваме начин на кој можете да го постигнете тоа во само Continue reading

15917715462_8508bdd863

Полнети компири со спанаќ и сирење

Нема човек кој не сака компири во сите варијанти и облици. Денес ви претставуваме малку поинаков рецепт со компири кој со сигурност ќе ве воодушеви.