2015_ADELE_BBC_GUY LEVY_191115.article_x4

Адел ќе лансира сопствена модна XXL линија

Британската пејачка Адел воопшто не се осврнува на критиките за вишокот килограми, а за да докаже дека воопшто не се грижи за туѓото мислење, таа реши да лансира сопствена модна Continue reading

132467083

Полска 2016: Македонија против домаќинот во второто коло

Македонската ракометна репрезентација, в недела, во второто коло на Европското првенство ќе игра против домаќинот Полска.

article-2527963-1A42161500000578-114_634x411

Разочарување за фановите на „Friends“

Откако мината седмица беа објавени информации дека екипата на серијата „Friends“ повторно ќе се обедини, актерот Метју Пери потврди дека следниот месец тој нема да учествува во проектот.

zvcmarif0hi3wmk5lyfp

Neopixel: шал кој ја мери температурата на воздухот

Шал Неопиксел нема функција не е моден додаток кој служи да не стопли во зимските денови, тој исто така ја мери температурата на воздухот. Тој содржи масивен дигитален термометар со Continue reading

i-photographed-lake-bled-on-a-fairytale-winter-morning-6__880-1000x500

Бајковити фотографии од езерото Блед

Како што веќе сигурно знаете езерото Блед е едно од најубавите места во Словенија кое секоја година го посетуваат околу милион туристи од сите краеви на светот.