2

Со бадеми во борба против холестеролот и шеќерот

Иако звучни неверојатно, нивото на холестерол и шеќер во крвта можете да се намалите ако заедно јадете бадеми и бел леб.

11467

Села кои ќе ве поттикнат да заборавите на градскиот живот

Ви претставуваме избор од 20 фотографии, на кои се запечатени села од различни места на планетата. Гледајќи ги, сфаќате зошто поетите секогаш ги инспирира селскиот крај – таму полесно се Continue reading

tratamiento-antienvejecimiento

Ослободете се од темните кругови околу очите со помош на сода бикарбона

Сите знаеме дека содата бикарбона има безброј намени во секојдневниот живот.

133006204

Неодоливи, свежи, вкусни: Мини пити со лимон

Доколку викендов сте расположени за подготовка на некој вкусен десерт, овој кој ви го прикажуваме во продолжение е идеално решение ако сте обожаватели на свежо-слатките вкусови.

800_498_fixedwidth

Најубавите градини: Замокот Ниџо во Кјото

Замокот Ниџо, древна резиденција на Токугава во стариот јапонски главен град Кјото тешко дека ќе ги остави рамнодушни луѓето кои се интересираат од јапонската култура и префинета уметност.

we-visited-over-50-countries-with-our-van-spending-only-8-a-day-7__880

Со старо комбе и минимални трошоци на авантура низ светот

Алекс и Карол се заљубена двојка од Полска, која изминатите шест години ги минува констанстно патувајќи низ светот, за како што велат тие, не повеќе од 8 долари на ден.

barbi_1000x0

Барби доби три нови облици на тела

Американската компанија за играчки Мател, најави дека ќе започне да ги продава фамозните Барбики со „засилување“ од три нови облици на тела.

104657_profimediaomlet_630x0

Тајната на совршениот француски омлет

Францускиот готвач, Жак Пепин, ја открива тајната на совршениот омлет Нема да ви биде тешко да направите токму ваков. Но неопходно е да ги следите упатствата. Секако, потребно е и Continue reading

maxresdefault(54)

Најчестите грешки при обликувањето на веѓите и како да ги поправите

Постојат многу жени кои и покрај многуте упатства и туторијали имаат проблеми при шминкањето. Една од најтешките работи, кога се работи за шминкањето, е правилното обликување и исцртување на веѓите. Continue reading

178362c0_POPSUGAR_03.27.15_ProductVignette_033_edit.xxxlarge_2x

6 утрински навики кои можат позитивно да ви го променат денот

Првите неколку минути од утрото се можеби најважните кои одредуваат како ќе ви тргне денот. Но, ако судиме по борбата со алармот, ниту еден ден не ветува многу.

PicMonkey3-1000x500

Никогаш не сте виделе поубаво место од Патагонија

Како поинаку да го опишеме овој прекрасен предел, освен да кажеме дека Патагонија е местото каде завршува светот и почнува магичен и мистичен свет.

Espresso-1000x500

Различни видови кафиња како мачки

Руската илустраторка Елена Ефремова не пие кафе за да се расони, туку за да добие инспирација за нови цртежи од различните видови на овој незаменлив пијалок.