Young-people-unable-to-complete-school-or-to-move-into-further-education-or-work-face-a-difficult-future.

Осаменоста влијае негативно врз целокупното здравје

Во самотијата нема ништо добро ниту позитивно, не трпи само психата туку и целиот организам тврдат американски научници.

chevlite-i-opasnosta-obuvki-koi-treba-da-gi-izbegnuvate-www_kafepauza_mk_

5 јасни знаци дека обувките не ви одговараат

Сигурни сме дека и вие барем еднаш сте минале низ агонијата на купување прекрасни обувки за кои сте биле убедени дека ќе ги разгазите и на тој начин ќе се Continue reading

SONY DSC

Интегрални мафини со банана

Денес ви предлагаме да пробате здрав макробиотски десерт од интегрално брашно и без шеќер. Мафините од банана и суво грозје ќе ви дозволат максимално да уживате во ароматичниот вкус без Continue reading