Eagles-of-Death-Metal

„Еаgles of Death Metal“ зборуваат за терористичкиот напад во Париз

За време на концертот на „Eagles of Death Metal“ на 13 ноември во концертната сала Батаклан во Париз, вооружени лица влегоа во објектот и отворија оган врз толпата

roza-khamitova

Прекрасни женски марами инспирирани од Казахстан

Талентираната австралиска дизајнерка Роза Камитова претстави колекција со исклучителен дизајн на шалови и марами што се носат преку рамо.

AD-Kitchen-Gadgets-That-Actually-Help-You-Eat-Healthier-02

20 кујнски гаџети кои ќе ви помогнат да се храните поздраво

Иако понекогаш се чинат како да се сосема вообичаени и нормални производи, сепак, веројатно одамна сте престанале да го забележувате фактот дека тие навистина помагаат да се храниме поздраво.

jenstark-4-900x1076

Колоритна фасада во Калифорнија создава илузија на „топење“

Познат по неговиот необичен хипнотизирачки стил, Џен Старк неодамна беше дел од проектот на еден трговски центар во Калифорнија.