Compassion-at-work

Убавите жени влијаат врз концентрацијата на мажите

По дружењето со атрактивна жена, мажите имаат проблем да се сконцентрираат на своите работни задачи, покажуваат резултатите од истражувањето спроведено на Универзитетот „Радбоуд“ во Најмеген во Холандија.

download

Бескорисни производи кои ќе ве извадат од кожа

Секоја година компаниите трошат огромно количество на време и пари со цел да создадат неверојатен дизајн на производите кој ќе изгледа доволо примамливо за конзументите, и истовремено ќе биде и Continue reading

MTM0NjI5NjIzNDE2ODU1MDA2

Генијална трансформација на штала во модерен дом

Тимот на „Snook Architects“ доби навистина тешка задача да трансформира стара штала од 18 век, во модерен дом.

elite-daily-hair-600x300

Тренд: коса во боите на зајдисонцето

Трендовите во бојадисувањето на косата се менуваат секојдневно, а најновиот тренд е коса во боја на зајдисонцето. Овој вид на фризура во суштина, ги комбинира црвената, портокаловата, розовата и виолетовата боја Continue reading