MTM0NTU3NDk3MjI1NjgxMzc0

Докторска дијагноза за тоа како би изгледала смртта на негативците од „Сам дома“

Се ближи периодот на божиќните празници, кога луѓето започнуваат да ги кројат своите планови за слободниот период кој им претстои.

????????????????????????????????????

Неверојатната бела пустина во Египет

Сахара ел Бејда позната и како  белата пустина e огромен предел исполнет со најразлични формации од калциум, кои изгледаат како големи природни скулптури.

picmonkey-collage8-1000x500-1000x500

Женски фризури 2015: Во тренд е „fluid hair“ бојадисување

Како што минува времето се чини дека бојадиувањето на косата престанува да биде едноставна работа која многу жени ја прават во својот дом, и почесто станува специфичен облик на уметност.

syria12

Зошто Сиријците бегаат од својата татковина?

Масовната имигрантска криза успеа да ја погоди цела Европа, а Македонија беше една од првите земји чии жители имаа прилика да посведочат за напливот на бегалци.

eg1

Земјотрес ја уништи најубавата плажа во Грција

Доколку се уште ја немате посетено Лефкада, а планиравте да го направите тоа што поскоро, тогаш навистина немате среќа, бидејќи најубавата плажа, Егремни, која речиси секогаш се наоѓаше прва на Continue reading