7803palmira

Седум историски места кои исчезнаа поради човечката глупост

Остатоците од развивањето на животот на Земјата, начинот на кој живееле луѓето некогаш, и сите работи кои сведочат за вековите кои луѓето ги минале на неа, се од непроценливо значење Continue reading

Golden-Ombre

13 едноставни начини за да ги декорирате вашите саксии

Сите се согласуваме дека цветните декорации се секогаш одличен избор за да го разубавите домот, но можете ли да направите нешто повеќе од тоа да внесете зеленило во вашиот дом?

Home-Alone-2

Што прават актерите од „Сам дома“ 25 години подоцна?

Поминаа 25 години од телевизиската премиера на еден од најпопуларните „божиќни“ филмови на сите времиња „Сам дома“.

MTI5MDAxMDExMzMwMzkwNDk0

Маргот Роби остава без зборови во новата фото-серија

Можеби сте забележале досега дека сме големи фанови на актерката Маргот Роби која се прослави со улогата во „Волкот од Волстрит“.

cupsstarbucks-0-900x446

Картонски чашки претворени во уметнички дела

Инспирирана од работата на Кристина Веб, уметницата од Охајо по име Кара Алдриџ, започна да ги претвора нејзините чашки од Старбакс во колоритни умтнички дела.