cover14-1000x500

Хибридни животни: нов хит меѓу Фотошоп ентузијастите

Чудни митски животни се дел од многу легенди и бајки, а сега благодарение на технологијата за манипулација со фотографии можно е да се направи и реалистичен приказ на ваквите суштества.

stairway-to-heaven

Забранетите „Скали кон рајот“ во Хаваи наскоро ќе се отворат за јавноста?

И покрај тоа што за јавноста се затворени повеќе од 30 години, скалите со 3.992 скалила на хавајскиот остров Оахо и натаму се мошне популарни меѓу туристите.

ms-1000x500

Emotion Recognition: Мајкрософт ги препознава вашите емоции

Откако Мајкрософт ја погоди нашата возраст, сега смета дека е способен да ги препознаат човечките емоции преку дигитални слики. Алатката се вика „Emotion Recognition“ и се што им е потребно од вас Continue reading

The-Best-And-Quick-Weight-Loss-tips

10 производи кои го чистат црниот дроб и го забрзуваат метаболизмот

Масната и пржена храна, нездравите пијалоци, алкохолот и лековите се главни непријатели на црниот дроб кој во нашиот организам има улога на филтер и го чисти од штетните материи.

370521648_6b1c6d3d05_b(1)

Брз колач со сливи

Брзите колачи кои се приготвуваат во еден сад се секогаш најдобра варијанта за моментите кога ви доаѓаат ненајавени гости. Таков е и колачот кој ви го претставуваме денес – брз Continue reading