MTM0Mzk1ODY3NDA1ODIyNTk1

Версаче отвори хотел во Дубаи и изгледа токму онака како што очекувате

Кога ќе се соединат Версаче и Дубаи на едно место, не може да се очекува ништо помалку од апсолутен раскош.

Couple having a discussion in the kitchen

10 грешки што жените ги прават во почетокот на врската

Почетокот на секоја врска е исто толку страшен, колку и возбудлив. Ако најдовте човек со којшто сакате да сте заедно, тогаш добро размислете како се однесувате, за да продолжите да Continue reading

skc3a6rmbillede-2012-10-02-kl-10-26-35-589x348

Неверојатниот Тајланд: Играње фудбал на водена платформа

Кох Пание е село лоцирано во југот на Тајланд. Пред 40 години на ова место бил изграден неверојатен фудбалски терен над вода.

p2_kofta_ss_16_yatzer-1000x500

Arxi: кожени ранци како барокни архитектонски елементи

„Arxi“ се екстравагантни кожени ранци, кои ги одразуваат барокните декоративни елементи кои можеби досега мислевте дека ќе сретнете само на објектите околку нашиот плоштад. Добро, можеби и на некое друго Continue reading

PicMonkey-Collage8-1000x500

Што гледаат дизајнерите, а што обичните луѓе?

Да се соочиме со еден реален факт – секоја работа го менува човекот, а во зависност од природата на работата тие промени можат да бидат помалку или повеќе очигледни. За Continue reading

apple-pie-bites-3

Слатки мини кифлички со јаболко и цимет

Денес ви откриваме фантастичен десерт за „во последен момент“ кој може да го приготвите кога ќе ви дојдат ненајавени гости.