h-index-01

Позитано: Италијанска дестинација од соништата

Приморското село Позитано, со својата убавина го одзема здивот и претставува идеално место за бегство од едноличното секојдневие.

download (3)

Кои се условите за вработување во НАСА?

Американската вселенска агенција (НАСА) објави дека бара астронаути, а Бизнис Инсајдер одлучи да истражи кои се условите кои мора да ги задоволи потенцијален кандидат.

screens-stealing-soul-sur-fake-antoine-geiger-25

Зависноста од модерните технологии прикажана преку серија илустрации

Францускиот фотограф Антони Геигер е автор на еден необичен и кул проект наречен SUR-FAKE.

MTM0MzQ5MDUyNTMwNzk3MTg3

Кул ентериер кој ги соединува рустичниот и модерен стил

Дизајниран од генијалниот тим на „Huniford“, овој прекрасен дом се наоѓа во Саг Харбор, Њујорк, и се карактеризира со уникатен, кул стил. Во галеријата подолу можете да направите кратка фото-тура.

b0d2c107a426a6eba5d1724f1882ef0a

Како совршено да испечете костени во рерна?

Костените ги сакаме во сите облици: печени, варени, како пире, па дури и како десерт. Но, ништо не може да го замени опојниот мирис на печен костен кој секогаш не измамува Continue reading

woman taking off her bra; Shutterstock ID 90926918; PO: aol; Job: production; Client: drone

6 знаци дека градникот кој го носите не ви одговара

Градникот кој го носите може да биде ваш најдобар пријател, но и најлош непријател. Додека со изборот на вистински модел можете да ги направите вашите гради пополни, а линијата повитка, Continue reading