portable-breath-test

Анализа на здивот открива рак на јајници

Израелски научници развија електронски сензор кој на безболен и неинвазивен начин може да открие назнаки за постоење рак на јајниците со едноставно тестирање на здивот на пациентката.

download (2)

Уникатните тетоважи на Чи пленат со својата единственот

Необичните тетоважи на Наоми Чи претставуваат речиси завршени уметнички дела на телата на нејзините клиенти.

creative-flower-planters-201__880

Саксии за цвеќиња кои ќе ве поттикнат да го украсите целиот дом

Не би било премногу ако се каже дека зеленилото во домот не само што го краси ентериерот, туку и навистина успешно го намалува стресот и го прочистува воздухот.

These-Tiny-Frozen-Worlds-Will-Give-You-A-New-PerspectiveThese-Tiny-Frozen-Worlds-Will-Give-You-A-New-Perspective

Овие минијатурни замрзнати светови ќе ви дадат нова перспектива

Британската уметница Џени Аиртон го однесе традиционалниот концепт на „брод во шише“ во сосема нов правец.