tumblr_m0gb02ccpD1qaqdt0o1_1280(1)

Рецепт: сочни чоколадни колачиња

Овие сочни чоколадни колачиња се приготвуваат брзо и лесно и се идеални за со кафе, чај или топло чоколадо. Можете и да ги носите на работа како ужинка. Ако ве Continue reading

kukjasardinija-540x320

Куќа со елементи од бакар и мермер на Сардинија

На италијанскиот остров Сардинија е изграден модерен дом, дело на украинските архитекти Ирина Ѕимисјук и Виталиј Јуров, кој се карактеризира со грандиозност и простран ентериер со бакарни и мермерни елементи Continue reading

Celebrities-Before-And-After-Russia-Will-Make-You-Laugh-Your-Ass-Off

Познатите пред и по посета на Русија

По сите бизарни видеа, фотографии и вести од Русија на кои досега сме налетале, можеме без сомнение да заклучиме дека Русија е еден посебен универзум кој не може да се спореди Continue reading

i0p4se5

Сега можете да ја искусите магијата на соларниот систем на вашата рака

Ова е апсолутно неопходен предмет за сите кои се фасцинирани од чудото на вселената и пространоста и магијата на Сончевиот систем.

maxresdefault (1)

Човек птица vs. челична птица: храбро видео кое ќе ве остави без здив

Летањето секогаш ги фасцинирало луѓето, а ракетните ранци (Eng. jet pack), овозможија оваа историска желба да стане реалност.

100146_palacinka-profimedia0185904383_630x0

Намаз кој палачинките ги претвора во раjски рецепт

За многумина, палачинките се број еден десерт кога станува збор за слатките рецепти. Доколку и вие сте еден од нивните обожаватели, тогаш овој намаз е баш како за вас: