gradovicm-1000x500

18 вистински локации кои се инспирација за цртаните филмови на Дизни

Дали сте знаеле дека многу од Дизниевите цртани филмови се создадени од вистински места и дека за местата за кои се верува дека постојат само во бајките всушност се вистински Continue reading

i-shoot-squirrels-in-my-backyard-and-i-can-almost-make-a-living-from-what-i-love__880-1000x500

Преслатки верверички позираат на фотографии

Шведскиот фотограф Герт Веген има таква среќа што кога ќе погледне низ прозорецот од својата куќа може да величенствени работи.

IMG_7074edita(1)

Брзи и лесни мини пици готови за 15 минути

Овие е вкусни залчиња ќе ги израдуваат вашите пријатели и семејството ако ги приготвите на некоја забава или собир, а уште една важна причина зошто ви го препорачуваме овој рецепт Continue reading