minaudiere1

Направете уникатна чантичка од футрола за очила

Имате некаква свечена прилика, а немате соодветна чантичка? Не очајувајте бидејќи не мора да потрошите цело богатство за да купите нова…

MTM0MjU0NTM5ODk2Mjk3OTUw

Јапонскиот тизер за „Star Wars: The Force Awakens“ е најоткривачки досега

Јапонскиот тизер за „Star Wars: The Force Awakens“ успеа да ги израдува најолемите фанови на култната франшиза.

MTM0MjE5MzUwOTYwODI4Mzg2

„Google“ трансформираше стара фабрика за батерии во кул канцеларии

Кога станува збор за добро и инспиративно уредени работни простории, веднаш помислуваме на „Google“.

rolat-od-jabuka-45f9c92f744e5b9bf58703f744c40607_header

Вкусен и брз ролат од јаболки

Доколку викендов сакате пријатно да ги изненадите вашите најдраги со нешто благо и вкусно, пробајте да го подготвите овој брз ролат од јаболки.