5638130f1800002a00303a57GLGL-1000x500

Amazon Books: од интернет до првата вистинска книжарница

Познатата веб-страница amazon.com за две седмици во Сиетл ќе ја добие својата прва книжарница, со понуда на изданија кои досега можеа да се најдат само на интернет страницата Amazon Books.

Watch-What-You-Eat

Топ 3 црвени намирници кои го зајакнуваат имунитетот

Темно црвените и виолетови намирници како боровниците, цвеклото, црвената зелка, црвениот кромид, пиперките, доматите се исклучително богати со антиоксиданси кои го спречуваат процесот на стареење, влијаат на превенција на срцевите Continue reading

cl-1000x500

Неверојатно креативни саксии за цвеќе

Ви претставуваме неверојатно креативни саксии за цвеќе, кои не само што ја вршат нивната првична цели, туку тие се и интересна декорација во домот.

IMG_4653-610x300

Рецепт: крцкава палачинка од компир

Обожаваме компир од една едноставна причина – може да се приготви на милион начини! И ниту еден никогаш нема да ни здосади! Овој зеленчук може да се приготви како главно Continue reading