PicMonk1-1000x500

Како хипстерите од Бруклин ги вратија балоните во мода

Досега ги гледавте само на детски родендени, а од неодамна станаа задолжителен дел од секоја журка за возрасни која има намера да биде обележана како модерна и урбана. Еден млад Continue reading

ID:51408052

Шминка за дами со диоптерски очила

Ако носите диоптерски очила сигурни сме дека често имате проблем со шминкањето, односно не сте сигурни како треба да се нашминкате за да се види тоа и за да направите Continue reading

287184_1280x720

„Гугл“ од 2017 година ќе доставува производи со дронови

Интернет корпорацијата „Гугл“ во 2017 година планира да почне да користи беспилотни летала за достава на производи до своите клиенти, најави директорот на овој проект наречен „Проџект винг“, Дејвид Вос.

madrid4

После ова видео ќе посакате да го посетите Мадрид колку што е можно побрзо

Тимот на Monocle направи интересно видео што содржи корисни совети за сите кои имаат намера да ја посетат шпанската престолнина, а воедно има за цел да ја промовира и нивната Continue reading

MTM0MjEyNzYyMjEyNTc1ODc1

Прекрасен дом кој е микс од традиционален и современ дизајн

Оваа градска куќа која е дизајнирана од страна на Ensemble Architecture претставува брилијантен микс од традиционален дизајн и големи дози на современ кул изглед.

case

Направете уникатни шари на садовите со помош на мастило

Принтот „водени бои“ станува многу популарен кога станува збор за декорирање на современиот дом. Неповторливоста која е една од главните карактеристики на ваквото шарање всушност ја прави оваа техника многу Continue reading

darth-vader-z4-carwow-1-1000x500

Познати автомобили замислени како ликови од „Војна на ѕвездите“

Седмиот дел од сагата „Војна на ѕвездите“ наскоро ќе се појави во кино-салите, па додека го чекаме 17 декември на веб-страницата „Carwow“ познатите брендови на автомобили добија нов изглед, моделирани според Continue reading

52519_kikirikikolaci-02-foto-shutterstock_630x0

Вкусни колачиња кои ќе ви го зајакнат имунитетот

Пристигна сезоната на настинки и вируси, па потребно ви е да внесете нешто во организмот што ќе ви го зајакне имунитетот.