7gUXyRz

Сеирџиска среда #37

Многумина велат дека понеделникот е најздодевниот ден во неделата. Но, според нашата логика, овој факт е неточен, бидејќи за разлика од понеделник кога сте свежи и одморени, среда е денот кога Continue reading

PicMonkey Collage

22 бизарни предмети кои можете да ги купите на интернет

Доколку сакате бизарни предмети во домот и особено препарирани животни тогаш ќе се израдувате кога ќе погледнете што сè може да нарачате од интернет: 1. Фетус сапун Не сме сигурни Continue reading

urinary-tract-infection

Лекување и превенција на уринарни инфекции

Уринарните инфекции се непријатна и болна појава која многу почесто ги засега жените. Се смета дека секоја петта жена се соочува со уринарна инфекција во одреден период од својот живот.

tumblr_nchociofIM1qdetsqo1_1280

6 митови за спиењето

Дали ви се познати сите митови за спиењето? Идејата дека на секој човек му се потребни 7 часови сон, на многумина им се чини сосема бесмислено, но дали е навистина Continue reading

Handmade-DIY-Lamp-Projects-homesthetics

30 креативни домашни лампи кои можете да ги направите и самите

Замислете колку потопло ќе изгледаше вашиот дом доколку поголемиот дел од предметите кои ги чувате во него беа рачно изработени.

screen_shot_2015-11-03_at_8.46.18_am

Кога ќе им кажете на вашите деца дека сте ги изеле нивните слатки

Како и во изминатите години наназад, така и оваа, Џими Кимел не заборави да не насмее после Ноќта на вештерките.