victorias-secret-2014-trend-boots-and-shoes

Чизми кои ќе го комплетираат вашиот есенски стил

Есента веќе одамна пристинга, но дали таа се одразува на вашиот моден стил? Ова се моделите на чизми кои ќе го комплетираат вашиот есенски стил. 1. Чизми до колена Чизмите Continue reading

MTM0MDcxNjg5NDQ4NDUyMDY2

Дом кој нуди тропска егзотика

Дали сте подготвени за фото-тура низ еден од најимпресивните домови на планетата? Ова место е дизјнирано од Артур Касас, и се протега среде амазонската прашума.

come-eliminare-i-brufoli

Како да се справиме со проблемот мрсна кожа?

Многу луѓе во светот се соочуваат со проблемот наречен мрсна кожа на лицето, а самото тоа подразбира создавање на акни. Токму затоа овој тип на кожа бара специјална нега.

cajcaj-1000x500

Уметност на ќесички чај

По употребата, ќесичките за чај обично завршуваат во корпата за отпадоци. Но, Руби Силвио ги искористува ќесичките за чај како платно за своите илустрации како дел од нејзиниот проект „363 Continue reading

In-the-Eyes-of-the-Animal_20

Посебна направа со која можете да ја видите стварноста со очи на животно

„Во очите на животните“ е најнов изум на лондонско дизајн студио Маршмелоу, што овозможува на луѓе да минат низ фасцинанта шумска авантура набљудувајќи на околината онака како што ја доживуваат Continue reading