maxresdefault

Кога туѓата несреќа ќе се трансформира во генијален ремикс

„YouTube“ каналот насловен „TwinkieMan“ се обидува да го извади максимумот од туѓата несреќа, па од и онака смешните ситуации прави ремикси кои верувале или не звучат и изгледаат генијално:

neveda_geyser_10

(Не)природен феномен: Приказна за случајното настанување на гејзерот Флај

Овој гејзер како да не е од оваа планета – изгледа речиси нереално и исфрла силни млазови вода во величенствените бои на виножитото…

picmonkey-collage34-1000x500

15 најпознати фотографии од вселената

Вселената е бесконечна конечност. Луѓето со активно истражување се обидуваат да ја разберат повеќе од половина век. Оваа година се навршуваат педесет години од првите чекори на САД во вселената, а Continue reading

Thymeo-BelgijaGLGL-1000x500

Икеа: детски цртежи претворени во плишани играчки

Сетете се како кога бевте деца возрасните ви велеа дека е важно да се фантазира бидејќи некои соништа навистина се остваруваат.

getting-a-haircut

4 знаци дека ви е потребно шишање

Знаеме дека сакате долга коса и дека поради тоа го избегнувате фризерскиот салон. Сепак, од време на време неопходно е да ги пуштите ножиците да го завршат својот дел од Continue reading

download (1)

„More Sky“ – прозорец кој нуди поинаков поглед кон светот

Аргентинскиот архитект Алдана Ферер Гарсиа креираше „проширувачки“ прозорец, концепт кој им овозможува на луѓето кои живеат во мали станови да уживаат во небото малку повеќе од вообичаено.

432-park-avenue-manhattan-residential-tower-architecture-33

Ѕирнете во апартманот вреден 95 милиони долари

Доколку некогаш сте се запрашале како живеат оние 0.0001% развратно богати луѓе во Њујорк, одговорот веројатно изгледа вака некако.

street-murals-appear-rain-south-korea-10

Колоритни цртежи на улиците само кога врне дожд

Група дизајнери од Јужна Кореја најдоа идеален начин да ги разведрат тмурните денови кога едноставно не престанува да врне дожд.