ea442984a544a592bbad2bcc3b9b8480 (1)

Видео кое ќе ве остави гладни: Пица макало готово за 15 минути

Ви се најавија пријателите, а не знаете со што да ги послужите? Сакате да оставите впечаток, но немате идеја како? Одговорот е лесен.

library-hotel-book-bed-tokyo-8-1000x500

Book and Bed Tokyo: хостел од соништата за љубителите на книгите

Страстни читатели, ова е хотелот за вас! Book and Bed Tokyo во основа е една симпатична книжарница со интересен дизајн, каде што може да ја минете ноќта. За оние кои сакаат читање Continue reading

blogger-image--946152137

Како да ги исчистите обувките од антилоп и да им ја вратите убавината

Ниту еден пар обувки не изгледа толку скапоцено и шик како чизмите од антилоп. Особено добро изгледаат чизмите од превртена кожа во светли бои – беж, крем, окер и жолта Continue reading

adele-hello-video-2015-billboard-650-g

Пародија: Само гласот на Адел во „Hello“

Изминатата седмица Адел го објави видеото за нејзината најнова песна „Hello“, со што после тригодишна пауза веднаш започна да ги руши рекордите на слушаност.

PicMonkey Collage

22 места кои прават Кина да изгледа како да е од друга планета

Кина е една од најстарите држави во светот, богата со историја, култура и прекрасни природни богатства.